Intru în pădure când încă soarele nu luminează. După cum răsare, văd că o să fie o zi frumoasă. Merg prin frunzele încă jilave, prin petale de trandafiri, printre mărăcini, printre mestecenii ocrotitori. "Stau lângă un lac întins de vegetaţie, cuprins de animaţie. Aud apa cum coboară încet, licurit de tropot şi par clopoţel şi tac...". Un simţământ al acelei fericiri care se poate întâmpla mă frământă cu putere, mă îmbie la drum şi îmi apasă cugetul. Mă urc, mă cobor, umblu ca un om care vrea să se bucure... apoi un suspin, o uşoară mâhnire şi o întreagă zi proastă.
Inghetata Malaga cu stafide si rom
-
Inghetata Malaga, reteta cremoasa cu stafide si rom ↓ Sari direct la reteta
Inghetata Malaga este o inghetata de casa cremoasa, fina si foarte aromata,
p...
Acum o zi
2 comments:
nu stiam ca esti un 'hiphop head' :P
http://www.youtube.com/watch?v=LKsTdP7Bb9A e loc de toate sub cer S.,tine minte.
Mă simt flatată, dar nu sunt nici pe departe a hip hop head :P Am avut doar norocul de a-mi intersecta drumul cu persoane care mi-au influenţat gusturile în materie de muzică. :)
Trimiteți un comentariu